Loading...

مقایسه رولر دیواری مدوس با تخته وایت برد و فیلیپ چارت

مقایسه رولر دیواری مدوس با تخته وایت برد و فیلیپ چارت
یکی از مهم ترین لوازم ضروری در شروع یک کسب¬وکار در دفتر، ابزاری است که مربوط به ارائه کارها بوده و درواقع یکی از تعاملی ترین تجهیزات محسوب می شود؛ برای مثال، تخته وایت برد، فیلیپ چارت، تخته گچی، پروژکتور، برد، حتی رولر دیواری !!

  

در شروع و حتی ادامه یک کسب­وکار باید چالش­های زیادی را از سر گذراند و چیزهای زیادی وجود دارد که باید در نظر گرفت. اگر کسب­وکاری کوچک یا بزرگ دارید، یا حتی به دنبال راه انداختن کاری جدید و شروع یک استارت­آپ هستید، دیر یا زود به یک دفتر کار نیاز پیدا خواهید کرد.

از جمله چالش­هایی که در شروع روند راه­اندازی دفتر پیش رو دارید، تهیه تجهیزات و لوازم ضروری دفتر کار است. لوازمی مانند کاغذ و دفتر، ست اداری روی میز، آرشیوها، ماشین­آلاتی مثل فکس و پرینت، و ... .

  

 ابزار تعامل و همکاری ( مقایسه رولر دیواری مدوس با تخته وایت برد و فیلیپ چارت )

یکی از مهم­ترین لوازم ضروری در شروع یک کسب­وکار در دفتر، ابزاری است که مربوط به ارائه کارها بوده و درواقع یکی از تعاملی­ترین تجهیزات محسوب می­شود؛ برای مثال، تخته وایت برد، فیلیپ چارت، تخته گچی، پروژکتور، برد، حتی رولر دیواری - که در ادامه آن را معرفی خواهیم کرد - و ... .  بسیار مهم است که انتخاب این ابزارها فکرشده بوده و به کارمندان انگیزه دهد و با تشویق ایده­هایشان آن­ها را به پیشرفت در مسیر موفقیت کلی سازمان سوق دهد.

در این مقاله به بررسی این لوازم تعاملی می­پردازیم و ایده­هایی جدید را، برای به­روز کردن فضای کاری و تسریع روند پیشرفت کسب­وکار شما، معرفی می­کنیم.

  

 موارد مصرف

شما می­توانید در موارد و شرایط مختلفی از تخته وایت برد، یا فیلیپ چارت، یا یک رولر دیواری استفاده کنید. چند مورد از معمول­ترین موارد استفاده از این وسایل عبارتند از:

 • برگزاری جلسات داخلی یا جلسات مشترک با شرکای دیگر
 • برگزاری جلسات توجیهی بین کارکنان
 • ارائه کارها توسط کارکنان
 • بیان و انتقال ایده­ها
 • اعلام اخبار، بخشنامه­ها و رویدادهای روزانه
 • دفترچه شخصی هر فرد
 • و ...

به­طور کلی، فرقی نمی­کند کار شما در چه زمینه­ای و در رابطه با چه چیزی است. هر تیم کاری، از کم­ترین تعداد تا شرکتی با نیروی انسانی عظیم، به انجام مواردی که در بالا گفته شد نیاز دارد تا بتواند فرایند کاری پیش­رونده­ای داشته باشد.

    

 معرفی

در اینجا توضیح مختصری در رابطه با سه نوع از پراستفاده­ترین ابزار تعاملی – تخته وایت برد، فیلیپ چارت و رولر دیواری - به شما ارائه خواهیم داد و در ادامه به مقایسه آن­ها می­پردازیم تا با توجه به نیاز خود بتوانید انتخاب کاربردی­تر و مناسب­تری داشته باشید.

 • تخته وایت برد جزء پرکاربردترین تخته­ها در دوران پس از تخته­های گچی بوده است. هرچند هنوز هم در جاهایی مثل مدرسه­ها از تخته وایت برد استفاده می­شود، اما تقریبا محبوبیت خود را به عنوان یک تخته و برد حرفه­ای در میان بازار کاری صاحبین کسب­وکار از دست داده است.
 • فیلیپ چارت نیز از دیگر بردهای بازار است که به دلیل به­روزتر بودن نسبت به تخته وایت برد، بیشتر در دفاتر کاری مورد استفاده قرار گرفت. درواقع فیلیپ چارت را می­توان یک تخته وایت برد در نظر گرفت که قابلیت نصب برگه­های بزرگ کاغذ روی آن وجود دارد.
 • اما آنچه که امروزه، علاوه بر تمامی کاربردهای جانبی که دارد، به عنوان یک نوآوری در دفاتر کاری پویا محسوب می­شود، رولر دیواری است. برای مثال، رولر دیواری مدوس یک برد و تخته دیواری است که نصبی آسان و سریع داشته و به شما یک تخته مدرن و شیک عرضه می­کند. می­توانید رول کاغذ – رول کاغذ سفید یا رول کاغذ کرافت - را روی آن نصب کرده و تا مدت­ها یک صفحه برد بی­نهایت داشته باشید.

   

   

  

رولر دیواری مدوس ، کم جا و به صرفه بوده و با نصبی ساده می­توانید با انواع قلم­ها و رنگ­های مختلف، اهدافتان را با الگویی انگیزه­بخش روی آن بنویسید. اجزای تشکیل دهنده رولر دیواری مدوس عبارتند از : ( یک سازه اصلی فلزی ، یک میله نگهدارنده رول ، یک تسمه جدا کننده ، یک رول کاغذ کرافت یا رول کاغذ سفید 80 گرمی ، شش عدد پیچ چهارسو و رول پلاک ، یک عدد ماژیک مشکی ، یک راهنمای نصب )

همچنین رولر دیواری مدوس نسبت به تخته وایت برد و تخته سیاه دارای ظاهری دکوراتیو و زیبا و با قیمت مناسب تری بوده و محیط کار یا زندگی شما را زشت نمیکند و همینطور به خاطر متراژ نسبتاً زیاد رول کاغذ، تا مدت زیادی ( بیشتر از یکسال ) نیاز به تهیه کاغذ نیز ندارد .

سفارش و خرید آنلاین از وب سایت ما : medosdesign.com
امور پشتیبانی و نمایندگی : ۶۱۱۳ ۵۳۳ ۰۹۹۰

   

 نکات مهم در رابطه با کاربرد تخته وایت برد، فیلیپ چارت یا رولر دیواری مدوس

 1- ارائه دستی

بله درست است که در عصر تکنولوژی می­توانیم با ابزاری ساده و از طریق صفحات نمایش - مثل گوشی موبایل و لپ تاپ – آنچه در سرمان می­گذرد را با دیگران به اشتراک بگذاریم، اما هنوز هم یکی از عواملی که ارزش کار شما را بالا برده و به دیگران نشان می­دهد که شما برای کار خود وقت، انرژی و خلاقیت کافی گذاشته­اید، ارائه دستی ایده­هایتان است. به این شکل است که دیگران را مشتاق می­کنید تا نشسته و به حرف­های شما گوش دهند.

 • شاید با توجه به کم بودن فضا یا محدودیت ابزار نوشتن در تخته وایت برد، خیلی به انجام این ترفند علاقه نداشته باشید، یا عوض کردن برگه­های فیلیپ چارت در حین ارائه برای شما وقت گیر بوده و تمرکز شما را از بین ببرد، اما با رولر دیواری مدوس به راحتی می­توانید به راحتی رول کاغذ را کشیده و یک صفحه بی­انتها برای ارائه خود داشته باشید.

  

 2- آمادگی قبلی

اگر ارائه خود را به شکل دستی از قبل آماده کنید، علاوه­بر بالا رفتن ارزش کار شما، شما نشان داده­اید که برای کار خودتان وقت گذاشته­اید بنابراین شایسته این هستید که برای ارائه شما وقت گذاشته شود. همچنین با این کار یک بار دیگر قبل از ارائه خود، آن را مرور کرده و می­توانید در صورت وجود هرگونه نقص یا مشکلی آن را برطرف کنید تا یک ارائه بی­نقص داشته باشید.

 • برای ارائه روی تخته وایت برد، جدا از فضای کم و محدودی که دارد، نوشته­ها پاک می­شود و بنابراین نمی­توان از قبل روی آن چیزی را آماده کرد. درمورد فیلیپ چارت می­توانید روی برگه­هایی از قبل کارتان را آماده کنید، اما همانطور که پیش­تر گفتیم جای آن محدود بوده و ممکن است در تغییر برگه­ها دچار مشکل شوید. با پیاده کردن ایده­هایتان روی رول کاغذ رولر دیواری مدوس می­توانید یک سلسله صفحات پیوسته را داشته باشید که به صورت رولی و بسیار ساده قابل حرکت هستند.

   

 3- ابزار نوشتن

این که ایده خود را با چه ظاهری در معرض نمایش بقیه می­گذارید اهمیت بالایی دارد. هرچه دست شما در استفاده از ابزار نوشتاری گوناگون بازتر باشد، راه شما برای خلاقیت و جلب نظر دیگران هموارتر خواهد بود.

 • در استفاده از تخته وایت برد تنها گزینه موجود ماژیک وایت برد است ولی درمورد فیلیپ چارت گزینه­های بیشتری وجود دارد اما باز هم با توجه به ابعاد محدودی که دارد برای خوانایی گزینه­های شما محدود خواهد بود. اما رولر دیواری مدوس به شما امکان استفاده از همه چیز را می­دهد – از خودکار، ماژیک، مدادشمعی، تا آبرنگ و زغال و ... .

    

 4- رزومه ­سازی

برای هرکسی نگهداری کارها و ارائه­های مهمی که انجام می­دهد باارزش است، اگر این ارائه­ها به صورت دستی باشند اهمیت آن­ها دوچندان خواهد بود. تمام این فرایندهای کاری است که رزومه­ها را قوی­تر کرده و باعث پیشرفت هر فرد می­شود.

 • حتی اگر هوس کردید روی تخته وایت برد کار خود را ارائه دهید، فراموش نکنید که این زحمت شما قابل ذخیره نخواهد بود. برگه­های فیلیپ چارت را می­توانید نگهداری کنید، اما تجربه ثابت کرده­است که کیفیت آن­ها خیلی بالا نیست و به­سادگی پاره می­شوند. در استفاده از رولر دیواری مدوس، می­توانید تا هرجا که لازم است رول کاغذ را استفاده کنید و بعد از ارائه تمام حجم استفاده شده را از رول کاغذ جدا کرده و ببرید و به­عنوان رزومه خود نگهداری کنید. رول کاغذ رولر دیواری مدوس به اندازه کافی مقاوم است. حتی م ی­توانید یک رولر دیواری مدوس را مخصوص ارائه در نظر گرفته و کل رول کاغذ آن را به­عنوان رزومه و در کنار هم به­صورت پیوسته نگه دارید.

   

 5- فضای جایگیری و نصب / زیبایی و کیفیت

چه فضای دفتر شما بزرگ بوده و چه خیلی کوچک باشد، مرتب بودن و حفظ نظم و تا حدامکان باز نگه داشتن فضا امری ضروری است چرا که تاثیر بالایی در میزان آرامش و بهره­وری افراد در فضا دارد. از طرفی زیبایی بصری هم نشانه­ای از حرفه­ای بودن شماست و هم آرامش بصری به همراه خواهد داشت.

 • هرچند ابعاد تخته وایت برد متعدد است، اما استفاده از همه ابعاد آن به صرفه نیست، چون خرابی آن در هنگام نصب برای همه سایزها یکسان است. به­علاوه صفحه تخته وایت برد نور را منعکس کرده و خوانایی کافی ندارد و بعد از مدتی کوتاه هم صفحه آن خراب شده و رنگ می­گیرد. فیلیپ چارت نیز ابعاد محدود و کوچکی دارد و قابل نصب روی دیوار نیست و به­دلیل پایه­ای که دارد فضای بیشتری می­گیرد. رولر دیواری مدوس با ایمنی کامل روی دیوار نصب می­شود و ابعاد مختلفی دارد – برای مثال ابعاد کوچک آن را می­توان به هر کارمند به­عنوان یک دفترچه یادداشت دیواری اختصاص داد تا ظاهری یکپارچه و شیک در سراسر فضای کار ایجاد شود – همچنین رول کاغذ کرافت آن رنگی صنعتی و زیبا دارد که جنبه تزیینی هم دارد. با یکبار نصب رولر دیواری مدوس می­توانید تا هروقت که می­خواهید با تعویض رول کاغذ از آن بهره ببرید.

     

   سخن آخر

  همیشه انتخاب­های متفاوتی برای برد و تخته وجود خواهد داشت، اما مهم است که با درنظر گرفتن تمامی جوانب، یک انتخاب حرفه­ای، اقتصادی و شیک داشته باشید. به یاد داشته باشید که دفتر کار شما، فضایی است که قرار است شما و تمامی کارمندان ساعات زیادی از روز خود را در آن بگذرانید. پس سعی کنید حس راحتی، تعامل و انگیزه را، برای آسایش خود و پیشرفت هر چه بیشتر کسب­وکار خود ایجاد کنید.

  نظرات
   ارسال نظر
   • - نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
   • - لطفا دیدگاهتان تا حد امکان مربوط به مطلب باشد.
   • - لطفا فارسی بنویسید.
   • - میخواهید عکس خودتان کنار نظرتان باشد؟ به gravatar.com بروید و عکستان را اضافه کنید.
   • - نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد