Loading...

رولر دیواری مدوس، تخته سیاه عصر مدرن

رولر دیواری مدوس، تخته سیاه عصر مدرن
درست است که نزدیک ترین خاطره از تخته سیاه در ذهنمان، به کلاس درس و مدرسه و رد سفید گچ روی دست و لباسمان برمی گردد، اما با گذشت زمان و نیاز به تعامل های نوشتاری بیشتر در مکان های مختلف، کاربردهای ابزاری مانند تخته سیاه نیز گسترش پیدا کرده است.

  

احتمالا اولین چیزی که با شنیدن کلمه تخته­ سیاه یا گرین برد در ذهنمان نقش می­بندد، خاطرات دوران نیمکت­های چوبی مدرسه و دیکته­ های پاتخته­ ای است؛ از خوشنویسی­ های معلم­ها برای نوشتن عنوان درس هرروز روی تخته­ سیاه گرفته، تا به شوخی پرت کردن گچ برای بازیگوشی­هایمان. حالا بگذریم که رنگ تخته­ سیاهکلاس­ها همیشه سبز بود!

درست است که نزدیک­ترین خاطره از تخته­ سیاه در ذهنمان، به کلاس درس و مدرسه و رد سفید گچ روی دست و لباسمان برمی­گردد، اما با گذشت زمان و نیاز به تعامل­های نوشتاری بیشتر در مکان­های مختلف، کاربردهای ابزاری مانند تخته­ سیاه نیز گسترش پیدا کرده است. درواقع روزبه­ روز در شرایط و موقعیتی جدید، کاربردهای جدیدی برای این قبیل وسایل ساخته می­شود.

یکی دیگر از این ابزار تعاملی که سال­هاست بخشی از نیازهای نوشتاری انسان را به خود وابسته کرده، تابلو اعلانات است. تابلو اعلانات از گذشته ­ها بخشی از فضای زندگی جمعی انسان بوده­است؛ هرچند احتمالا اسم آن بیشتر ما را به یاد قبض و شارژ ساختمان بیندازد!

 

 کاربردهای مختلف تخته­ سیاه (Blackboard) و تابلو اعلانات

همانطور که گفتیم از زمان اختراع این ابزار تا به امروز در زمینه­ها و شرایط مختلفی از آن­ها استفاده شده است. از جمله پرکاربردترین موارد استفاده تخته­ سیاه (Blackboard) می­توان اشاره کرد به: محیط­های آموزشی (تخته کلاسی) - محیط­های اداری (جلسات یا نظرسنجی­ ها) - فروشگاه­ها، رستوران­ها و کافی ­شاپ ­ها (منوها یا اطلاعات محصول یا بردهای یادداشت یادگاری) - داخل آپارتمان و محیط خانه (به­ عنوان کاغذ یادداشت یا وسیله سرگرمی و آموزشی کودک)

و کاربردهای تابلو اعلانات عبارتند از:

ادارات و دفاترکاری (اعلام قوانین یا اخبار جدید) – آپارتمان (قوانین، قبوض و شارژها) - مراکز تجاری و بهداشتی (اطلاعات، شرایط و قوانین)

 

 جایگاه تخته­ سیاه و تابلو اعلانات در دنیای امروز

هرچند با گذشت زمان، مدرنیته و پیشرفت تکنولوژی انجام تقریبا همه کارها را برای انسان آسان­تر کرده­است، اما ذات آدمی همواره به­دنبال پیدا کردن احساسات آشنا و خوشایندی است که از گذشته خود به یاد دارد. نوشته­های دست­نویس یکی از این نوستالژی­ها هستند. با وجود انواع مختلف دستگاه­ها و شیوه ­هایی که هرروز اختراع می­شوند، اما هنوز هم که هنوز است، نوشتن با دست­خط شخصی، با انتقال تمام احساسات فردی و نشان دادن ارزش و وقت گذاشتن برای یکدیگر، از علایق انسان مدرن نیز هست.

اما ازطرفی هم دنیای انسان امروزی، به­دنبال زیبایی­ها و عناصر چشم­نواز بصری است؛ این شاید مهم­ترین علت جاگذاشتن ابزاری مانند تخته­ سیاه در گذشته و عدم پذیرش فرم­های قدیمی آن در عصر جدید باشد. پس با وجود نیاز قطعی به ابزارهای نوشتاری تعاملی روزمره مانند تخته­ سیاه (Blackboard) و تابلو اعلانات، در محیط­های اداری یا حتی مصارف شخصی، نیاز به فرم مدرن و امروزی آن نیز امری حائز اهمیت است.

یکی از به­روزترین جایگزین­ های وایت برد، فلیپ چارت، تخته­ سیاه/blackboard، تابلو اعلانات و ... ابزار جدیدی به­نام رولر دیواری مدوس است. این ابزار حتی می­تواند یک دفترچه یادداشت شخصی برای محیط کار یا خانه­تان باشد. ظاهر مدرن، شیک و جذاب رولر دیواری مدوس، در کنار حس نوستالژی که با قابلیت نوشتن برایتان فراهم می­کند، می­تواند فضای کار یا زندگی­تان را دگرگون کند. با نصب رولر دیواری مدوس می­توانید تا مدت­ها از هر رول کاغذ (رول کاغذ کرافت یا رول کاغذ سفید) آن استفاده کنید.

     

     

رولر دیواری مدوس ، کم جا و به صرفه بوده و با نصبی ساده می­توانید با انواع قلم­ها و رنگ­های مختلف، اهدافتان را با الگویی انگیزه­بخش روی آن بنویسید. اجزای تشکیل دهنده رولر دیواری مدوس عبارتند از : ( یک سازه اصلی فلزی ، یک میله نگهدارنده رول ، یک تسمه جدا کننده ، یک رول کاغذ کرافت یا رول کاغذ سفید 80 گرمی ، شش عدد پیچ چهارسو و رول پلاک ، یک عدد ماژیک مشکی ، یک راهنمای نصب )

همچنین رولر دیواری مدوس نسبت به تخته وایت برد و تخته سیاه دارای ظاهری دکوراتیو و زیبا و با قیمت مناسب تری بوده و محیط کار یا زندگی شما را زشت نمیکند و همینطور به خاطر متراژ نسبتاً زیاد رول کاغذ، تا مدت زیادی ( بیشتر از یکسال ) نیاز به تهیه کاغذ نیز ندارد .

سفارش و خرید آنلاین از وب سایت ما : medosdesign.com
امور پشتیبانی و نمایندگی : ۶۱۱۳ ۵۳۳ ۰۹۹۰

   

 مزایای رولر دیواری مدوس نسبت به تخته ­سیاه و تابلو اعلانات قدیمی

 1- سازه و شکل ظاهری : اولین و مهم­ترین مزیت رولر دیواری مدوس نسبت به ابزارهای نوشتار تعاملی قدیمی­تر، ظاهر شیک و حرفه­ای آن است. علاوه­بر اینکه ابزاری کم­جا و جمع ­وجور است، ظاهری با ترکیب معیارهای سنتی و نوستالژی با استانداردهای روز زیبایی صنعتی دارد. همین ویژگی، رولر دیواری مدوس را برای همه فضاها مناسب کرده است (از فضاهای هنری و کودکانه، تا فضاهای اداری و آموزشی). همچنین سازه آن نصبی ساده داشته و کم­ترین آسیب را به دیوار وارد می­کند.

 

 2- صرفه اقتصادی : صفحات تخته ­سیاه و همچنین تابلو اعلانات، بعد از مدتی خراب شده و قابلیت اولیه خود را از دست می­دهند، برای درست کردن این موضوع یا باید صفحات تعویض شوند و یا وسیله جدیدی جایگزین شود که هردوی این­ها دردسرساز بوده و هزینه ­بر نیز هستند. اما رولر دیواری مدوس این امکان را برای شما فراهم می­کند تا به­ راحتی درصورت تمام شدن رول کاغذ (بعد از مدتی طولانی) رول کاغذ دیگری را جایگزین کنید، بدون دردسر و با هزینه­ای اقتصادی­ تر.

 

 3- نوشتن با ابزار مختلف : یکی از مزایای مهم رولر دیواری مدوس نسبت به ابزار مشابه این است که شما می­توانید با هرنوع ابزار نوشتن (از مداد و خودکار گرفته تا آبرنگ، مدادشمعی و ماژیک) روی آن بنویسید. این درحالی است که وسیله­ای مانند تخته­ سیاه (Blackboard/گرین برد) تنها یک ابزار برای نوشتن دارد، گچ که هرچند تداعی­ کننده خاطرات و احساسات کودکی شماست، اما از نظر سلامت و بهداشت تایید نمی­شود.

 

 4- کودکان : یکی از گسترده ترین کاربردهای تخته­ سیاه (و ابزار مشابه آن) در زمینه آموزش و سرگرمی کودکان است. شاید در دکوراسیون­های جدید ویژه اتاق کودک خیلی به ایده استفاده از تخته­ سیاه برخورده باشید، اما همانطور که گفتیم ابزاری مانند گچ از لحاظ بهداشت و سلامت برای کودک شما خطرناک است. از طرفی درصورت خراب شدن، بازسازی آن می­تواند هزینه­ های زیادی را در پی داشته باشد.

اما با استفاده از رولر دیواری مدوس، کودک شما می­تواند از همان ابتدا با ابزار مختلف نوشتن و نقاشی کشیدن آشنا شود و همچنین خیال شما راحت خواهد بود که دیوارهای خانه از خط­ خطی­ های کودکانه او در امان هستند. در سنین بالاتر هم این رولر دیواری همزمان یک تخته دیواری و دفترچه یادداشت خواهد بود که کودک می­تواند تمرینات خود را روی آن انجام دهد. رولر دیواری مدوس به شما این امکان را می­دهد که نقاشی­های کودکتان را در یک­جا و به­ شکلی مرتب جمع کرده، یا تمرینات او را برای مرور دوباره نگهداری کنید.

 

سخن آخر

اگر به­ دنبال چیزی قبل­تر از نوت­های گوشی موبایلتان و بعدتر از گرده­های سفید گچ هستید، و هنوز هم دلتان می­خواهد به­ جای خط­های تایپی و ماشینی، اثر دست­خط خودتان روی کاغذ بنشیند، رولر دیواری مدوس، حسی نوستالژی را در قالبی امروزی و مدرن برایتان فراهم کرده­است که می­توانید آن را در دکوراسیون هر نوع فضایی حل کنید.

نظرات
  ارسال نظر
  • - نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
  • - لطفا دیدگاهتان تا حد امکان مربوط به مطلب باشد.
  • - لطفا فارسی بنویسید.
  • - میخواهید عکس خودتان کنار نظرتان باشد؟ به gravatar.com بروید و عکستان را اضافه کنید.
  • - نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد