با توجه به هزینه‌های بالای تحصیلات آموزش عالی، شکاف عظیم موجود بین صنعت و دانشگاه و همچنین به دلایل گوناگون دیگری که در مقاله «مدرک بی مهارت یا مهارت بی مدرک؛ دانشگاه یا آموزش آنلاین» مورد بررسی قرار گرفتند، تمایل افراد به حضور در دانشگاه‌ها کم شده است.
شرایط استخدام در شرکت های بزرگ جهان

با توجه به هزینه‌های بالای تحصیلات آموزش عالی، شکاف عظیم موجود بین صنعت و دانشگاه و همچنین به دلایل گوناگون دیگری که در مقاله «مدرک بی مهارت یا مهارت بی مدرک؛ دانشگاه یا آموزش آنلاین» مورد بررسی قرار گرفتند، تمایل افراد به حضور در دانشگاه‌ها کم شده است. در عین حال، علاقمندان به حضور پر قدرت در فضای کسب‌و‌کار چه به عنوان نیروی کار توانمند و چه با رویکرد کارآفرینی از راهکارهای مهارت‌آموزی و برخی دیگر فعالیت‌ها و نه مدرک‌گرایی جهت آماده‌سازی خود برای فضای کار استفاده می‌کنند. برخی از این روش‌ها در مطلب «چگونه بدون مدرک دانشگاهی استخدام شویم؟ — راهنمای کاربردی» شرح داده شده‌اند.

«لازو بوک» (Laszlo Bock)، معاون مدیر عملیات انسانی سابق گوگل می‌گوید: «هنگامی که به افرادی که به مدرسه نرفته‌اند ولی راه خود را در جهان ساخته‌اند می‌نگریم می‌بینیم که آن‌ها انسان‌های استثنایی هستند و ما باید هر کاری می‌توانیم بکنیم تا این افراد را پیدا کنیم». «مگی استیول» (Maggie Stilwell)، شریک مدیریتی شرکت خدمات حرفه‌ای بریتانیایی «اِرنست اند یانگ» (Ernst and Young) می‌گوید: «مدارک تحصیلی هنوز هم هنگام ارزیابی متقاضیان در نظر گرفته می‌شوند و مساله قابل توجهی باقی مانده‌اند، اما دیگر به عنوان مانعی برای ورود به سازمان‌ها محسوب نمی‌شوند».

گوگل و «هیلتون» (Hilton) تنها دو تا از شرکت‌های قهرمانی هستند که باور دارند درس‌خوان بودن الزما منتهی به اخلاق، ثبات و استعداد شغلی نمی‌شود. باید گفت هم برای افرادی که مدرک گرفته‌اند و هم افرادی که راهی به جز سبک سنتی آموزش انتخاب کرده‌اند و مدرکی ندارند راه اشتغال باز است و آن‌ها می‌توانند با داشتن مهارت مناسب و کاربردی وارد کسب‌و‌کارها شوند. در ادامه لیست شرکت‌های بزرگ دنیا که برای استخدام در آن‌ها نیاز به مدرک ندارید آورده شده است.

۱- استخدام در گوگل  (Google)

استخدام برای: مدیر تولید، کارمند، مهندس نرم‌افزار، بازاریابی محصول، دانشمند پژوهش، مهندس مکانیک، کارشناس ارتباطات توسعه‌دهندگان، مهندس تجربه کاربری، مشاور ابر SAP، شریک تجاری اداری و دیگر موارد.

کارکنان این شرکت چه می‌گویند: تنوع قابل توجهی از کارها از دفاع از روزنامه‌نگاری مستقل در سراسر جهان (Google Project Shield) گرفته تا واکنش بحرانی در هنگام وقوع بلایای طبیعی (در همین راستا مشاهده نقشه‌های ثبت شده در طول توفند سندی یا سونامی توصیه می‌شود) در گوگل انجام می‌شود. اینجا از یک سو بهترین کارشناسان یادگیری ماشین و پروژه‌هایی از سراسر دنیا وجود دارد و از سوی دیگر برای داشتن درآمد پروژه‌های تبلیغاتی انجام می‌شود. در گوگل واقعا برای هر کسی کاری وجود دارد.


۲- استخدام در اَپِل (Apple)

استخدام برای: مهندس تایید طراحی، مدیر پروژه مهندسی، متخصص فنی Apple، کارشناس طراحی محصول Apple TV، کارشناس سفرهای تجاری، کارشناس نمایندگی فروش پاره وقت و دیگر موارد.

کارکنان چه می‌گویند: «شرکت فوق‌العاده است. فرصت‌های پیشرفت بدون محدودیتی در آن وجود دارد. شما با افراد بسیار جالبی کار می‌کنید و مدیران به توسعه شما اهمیت می‌دهند. شما ممکن است برای یادگیری کار مربی داشته باشید اما این موضوع باعث آزار شما نخواهد شد. حقوق‌های پرداختی مناسب است و گزینه‌های خرید سهام، تخفیف برای محصولات و خدمات حوزه‌های گوناگون، دستیاری آموزشی، دستیار نگهداری از کودک، تعطیلات با حقوق، مرخصی برای بیماری و دیگر زمان‌های مرخصی از جمله مزایای کار در Apple محسوب می‌شود. از دیگر خدمات این شرکت برای کارکنان می‌توان به بازپرداخت باشگاه سلامت و پرداخت هزینه دوچرخه‌سواری اشاره کرد. همچنین زمانی برای کاردرمانی نیز به کارکنان اختصاص داده می‌شود.»

۳- استخدام در IBM

استخدام برای: مهندس زنجیره مالی، کارشناس ارشد قراردادها و مذاکرات، نماینده خدمات سیستم (برای افراد تازه فارغ‌التحصیل)، عضو کارکنان پژوهشی، مدیر راهکارهای مشتریان و دیگر موارد.

کارکنان چه می‌گویند: «فرصت‌های عالی برای پیشرفت شغلی در این شرکت وجود دارد. امکان استفاده از ساعات کاری انعطاف‌پذیر تا هنگامی که به اهداف کار تعریف شده برایتان برسید وجود دارد. پرسنل اینجا فوق‌العاده هستند. تنها افراد با انگیزه و قوی در گارتنر ماندگار شده و پیشرفت می‌کنند. زمان زیاد برای آموزش و تعلیم و تربیت نیروها تخصیص داده می‌شود. منابع فراوانی در IBM وجود دارند و فقط باید بدانید که چگونه به آن‌ها نفوذ کنید. مزایای پزشکی این شرکت برای کارکنانش فراتر از تصور هستند. من عاشق کار کردن در IBM هستند.»


۴- استخدام در استارباکس (Starbucks)

استخدام برای: نوشیار، سرپرست شیفت، مدیر فروشگاه و دیگر موارد.

کارکنان چه می‌گویند: مزایای کار در این شرکت در وصف نگنجد. به من پس از یکسال همکاری پیشنهاد سهام استارباکس شد. همچنین برنامه بازنشستگی و بیمه خیلی خوبی نیز برای کارکنان به همراه دارد. با این برنامه بیمه می‌توانید همه اعضای خانواده خود را تحت پوشش قرار دهید. در عین حال، هر هفته و هر روز می‌توان به صورت رایگان مقدار مشخصی نوشیدنی دریافت کرد (البته این قانون جز شرایط داخلی برخی شعب خاص است). همچنین، یک خط تلفن اختصاصی برای پرسنل وجود دارد که در صورت داشتن مشکل شخصی می‌توانند از آن برای تماس استفاده کنند. منابع انسانی واقعا مسئولیت‌پذیر است و اگر دارای مشکل قانونی باشید به شما به عنوان یک آدم دردسرساز نگاه نمی‌شود. اگر آدم مردمی هستید، جالب است بدانید که در استارباکس هر روز با آدم‌های زیادی ارتباط برقرار می‌کنید و این روز شما را جذاب می‌کند. تهیه نوشیدنی در استارباکس واقعا لذت‌بخش است. من جنبه هنری این کار را دوست دارم و البته لازم است مجددا یادآوری کنم که بخش فوق‌العاده جریان نوشیدنی رایگان محسوب می‌شود!»

۵- استخدام در هیلتون (Hilton)

استخدام برای: مدیر رویداد، مدیر دفتر پیشخوان، خانه‌دار، مدیر هتل، دستیار مدیر غذا و نوشیدنی، هماهنگ کننده فروش بین‌الملل، افسر امنیتی، دستیار نوشیار و دیگر موارد.

کارکنان چه می‌گویند: «من به عنوان یک کارمند ساده در صنعت مهمان‌نوازی آغاز به کار کردم، ۲۰ سال پیش به هیلتون پیوستم و پنجمین سال فعالیت خود را به عنوان مدیر کل در یک هتل با تمام خدمات جشن گرفتم. هیلتون وردواید شرکتی است که به استعدادهای به دنبال توسعه در هر سطحی تخصیص داده شده و من موفقیت شغلی خودم را به سرمایه‌گذاری پیوسته آن‌ها روی خودم مدیون هستم».


۶- استخدام در بَنک آو اَمِریکا (Bank of America)

استخدام برای: نماینده خدمات مشتریان، دستیار مشتری، تحلیلگر، دستیار اجرایی، مدیر ارتباطات، مدیر بازاریابی بانکداری خرد‌، تحلیلگر راهکارهای خزانه‌داری، مشاور کسب‌و‌کارهای کوچک و دیگر موارد.

کارکنان چه می‌گویند: «این شرکت مزایای فوق العاده‌ای از جمله زمان تعطیلات، مرخصی برای بیماری و بیمه درمانی دارد. اغلب شرکت‌های دیگر تاکنون قادر به مقایسه مزایای خود با این سازمان نبوده‌اند.»

۷- استخدام در اِرنست اند یانگ (Ernst & Young)

استخدام برای: کارشناس ارشد خدمات بیمه، مشاور ریسک، مدیر مدیریت تجربه، کارشناس ارشد سرویس مالیات، مدیر ارشد خدمات مالی، حسابرس، مدیریت ریسک و تضمین کیفیت، تحلیلگر حقوق و دستمز و دیگر موارد.

کارکنان این شرکت چه می‌گویند: پرسنل، انعطاف‌پذیری و ویژگی‌های بسیار خوب دیگری در این شرکت وجود دارد. اینجا مکانی است که واقعا هوای کارکنان خود را دارد و مرتبا بررسی می‌کند تا بداند چه چیزی تجربه بهتری برای آن‌ها می‌سازد.


۸- استخدام در کاستکو (Costco)

استخدام برای: صندوق‌دار، انباردار، دستیار فروش داروخانه، بسته‌بندی نانوایی، تزئین‌کننده کیک، دستیار صندوق‌دار، تحلیلگر عملیاتی راهکارهای انبار، راننده لیفتراک، کمک فصلی و دیگر موارد.

کارکنان چه می‌گویند: مزایای بیمه سلامتی بسیار قابل توجه حتی برای کارکنان پاره وقت وجود دارد. این شرکت به دلیل ارائه خدمات نگهداری کودکان برای والدین شاغل بسیار مناسب است. کلید موفقیت در Costco سخت‌کوشی، داشتن نگرش خوب و خوب بودن با دیگر افراد است. کار در این شرکت سخت و دارای رشد تدریجی محسوب می‌شود و برای موفقیت در آن باید آهسته و پیوسته گام برداشت.

۹- استخدام در هول فودز مارکت (Whole Foods Market)

استخدام برای: عضو تیم خواربار، صندوق‌دار، عضو تیم نانوایی، عضو تیم کلی، عضو تیم تخصصی، عضو پاره وقت تیم خواربار، سرآشپز، عضو تیم غذاهای دریایی و دیگر موارد.

کارکنان چه می‌گویند: استقلال، آزادی برای خلاقیت داشتن، غذای رایگان روزانه به میزان زیاد، انسان‌های عالی برای همکاری و مشتریان خوب، مزایای فوق‌العاده، مرخصی با حقوق که می‌توانید هر زمان که خواستید از آن استفاده کنید از جمله مزایای کار در Whole Foods Market است.


۱۰- استخدام در پابلیکس (Publix)

استخدام برای: داروساز، هماهنگ کننده خرده فروشی، تکنسین تعمیر و نگهداری، مسئول نمایشگاه، تکنسین تعمیر و نگهداری در خانه، کارشناس غذاهای آماده، دستیار مدیر داروخانه، سرو کننده نوشیدنی و دیگر موارد.

کارکنان چه می‌گویند: «به عنوان یک دستیار، من واقعا خوشحالم که می‌بینم حتی مدیران نیز درست در کنار ما کار می‌کنند و هیچ وقت آنقدر مشغله ندارند که دغدغه‌های ما را نشنوند. این شرکت فضای دوستانه‌ای برای همکاری فراهم می‌کند».

منبع: مجله شبکه

رولر دیواری مدوس از اجزای زیر تشکیل شده است :

 • یک سازه اصلی فلزی
 • یک میله نگهدارنده رول فلزی
 • یک تسمه جدا کننده فلزی
 • یک رول کاغذ
 • هشت عدد پیچ و رول پلاک
 • یک عدد ماژیک مشکی
 • یک راهنمای نصب

با استفاده از راهنمای نصب شما می توانید به آسانی اقدام به نصب رولر نمایید و به سادگی از آن استفاده کنید، شما میتوانید از ابزار ترسیم نظیر مداد، مداد رنگی ، مداد شعمی ، پاستل ، خودکار ، خودنویس و انواع مارکر ها استفاده نمایید، همچنین پس از تمام شدن کاغذ های رولر ، می توانید رول کاغذی جدید را از مدوس خریداری نمایید .


شما می توانید از رولر دیواری مدوس در موارد زیر استفاده کنید :

۱- نگران تغییر مداوم قیمت ها نباشید، هر روز منوی جدید خلق کنید، غذاها و نوشیدنی های جدیدتون رو به مشتری ها معرفی کنید و اونها رو در جریان تخفیف ها قرار بدید .

۲- هدف ها و برنامه های روزانه خودتون رو بنویسید و جلوی چشمتون نصب کنید، اونها رو هر روز با خودتون تکرار کنید تا ملکه ی ذهنتون بشن . رویا هاتون رو بنویسید تا اتفاق بیوفتن !! (:

۳- مطالب آموزشی رو هر بار مرور کنید و نگران از دست رفتن نوشته هاتون نباشید .

۴- در ایونت ها و جشن ها از مهمان ها بخواهید احساس خودشون رو با دیگران به اشتراک بگزارن .

۵- ایده ها و فکر های بکرتون رو یادداشت و بایگانی کنید تا در زمان مناسب از اون ها استفاده کنید .

۶- تصمیم های مهمتون رو با همکارانتون در شرکت به اشتراک بگزارید و در پایان نتیجه جلسه رو از رولر جدا و نگهداری کنید .

۷- طراحی ها و نقاشی های کودکانتون رو نگه داری کنید و سال ها بعد اون رو بهشون هدیه بدید.

۸- این یه هدیه لذت بخشه که میتونه هر کسی رو توی هر سنی خوشحال کنه .


قابل سفارش در ابعاد ۲۵ ، ۵۰ و ۱۰۰ سانتیمتر و دو رنگ کاغذ سفیـد و کرافت

سفارش و خرید آنلاین از وب سایت ما : medosdesign.com
امور پشتیبانی و نمایندگی : ۶۱۱۳ ۵۳۳ ۰۹۹۰
ارسال نظر
 • - نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
 • - لطفا دیدگاهتان تا حد امکان مربوط به مطلب باشد.
 • - لطفا فارسی بنویسید.
 • - میخواهید عکس خودتان کنار نظرتان باشد؟ به gravatar.com بروید و عکستان را اضافه کنید.
 • - نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد